Dlaczego warto odwiedzić Morąg?

Ci, którzy poznali już Morąg i okolice, chętnie tu wracają. Tym, którzy zastanawiają się czy warto odwiedzić to miejsce, można przedstawić wiele argumentów, jakie z pewnością mogą przekonać niezdecydowanych. Miasto to szczyci się bogatą historią oraz niezwykle atrakcyjnym usytuowaniem. Ta dawna siedziba Krzyżaków cieszy się dziś dużym powodzeniem wśród turystów. Warto zdecydować się na dłuższy pobyt i zaplanować noclegi. Morąg ma wiele pod tym względem do zaoferowania. O komfort gości dba doskonale urządzona oferta noclegowa (Morąg – www).

Dlaczego Morąg?

Noclegi to tylko jeden z powodów popularności tego miejsca. Morąg to przede wszystkim unikatowa ostoja ptactwa wodnego. Przy granicy miejscowości znajduje się rozległe Rozlewisko Morąskie. Dogodna baza noclegowa zachęca do dłuższego pobytu i poznania tego ciekawego miejsca. A rzeczywiście warto je poznać. Ponad stuhektarowe moczary są siedzibą blisko stu pięćdziesięciu gatunków ptaków. Kilka z nich to gatunki unikatowe w skali europejskiej. Znajduje się tu kilkukilometrowa ścieżka edukacyjna. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko walory przyrodnicze przyciągają do Morąga.

Morąg to miasto wielu osobistości. Tu urodził się i tworzył wybitny niemiecki filozof i poeta Johann Gottlieb Herder. Dziś w Morągu znajduje się muzeum jego imienia. Baza noclegowa miasta służy także wszystkim tym, którzy interesują się architekturą i historią. W Morągu zobaczyć można pozostałości krzyżackich murów obronnych oraz częściowo zachowany, bardzo ciekawy zamek. Zwraca uwagę swą piękną bryłą gotycki, pięknie odrestaurowany ratusz. Nie ustępuje mu pięknem gotycki kościół pod wezwaniem apostołów Piotra i Pawła. Miasto można poznawać, przemierzając interesujące szlaki turystyczne. Jedną z ciekawostek jest tzw. Wieża Czarownic, w której niegdyś więziono m.in. kobiety oskarżane o czary. Z miejscem tym wiąże się wiele interesujących historii.

Dodaj komentarz