Gastronomia w Wadowicach

Wyjeżdżając z naszego miasta, zmuszeni jesteśmy w wielu kwestiach polegać na chęci i umiejętnościach osób nam nieznanych. Kwestia zakwaterowania w nowym mieście leży w naszych rękach. Dodatkowo w wielu hotelach i pensjonatach można wykupić opcję wyżywienia. Takie rozwiązanie na pewno jest wygodne i zaoszczędzi nasz czas, jednak z reguły jest ono monotonne i mało smaczne. W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak stołować się w restauracjach, zlokalizowanych głównie w centrum danej miejscowości.

Wadowice to małe miasteczko w województwie małopolskim. Słynie głównie jako miejsce, w którym wychowywał się papież Jan Paweł II. Jego historia wciąż pozostaje żywa w tej okolicy, a to za sprawą licznych pomników, muzeum w miejscu jego pierwszego domu oraz innych elementów przypominających nam o tym wielkim człowieku.

Baza noclegowa jest tutaj różnorodna i dobrze zorganizowana, jednak jako że tysiące turystów odwiedzają Wadowice, nocleg należy sobie zapewnić z wyprzedzeniem. Rezerwacji można dokonać przez internet – w wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: “noclegi Wadowic”, a pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać odpowiadające nam miejsce do spania.

Wszyscy chyba pamiętają, że będąc w tym miejscu należy skusić się na kremówkę – jeden z ulubionych przysmaków Karola Wojtyły. Dodać należy, że oprócz wspaniałych kremówek, jest tu kilka miejsc, gdzie możemy zaspokoić wszelkie potrzeby kulinarne. Jednym z nich jest bar Pod Kluczem, gdzie serwowane są smaczne, domowe obiady. Nie musimy też martwić się o ich cenę, bowiem i ona nas usatysfakcjonuje. Należy wspomnieć też o restauracji Czartak, która specjalizuje się w podawaniu dań kuchni polskiej, w nieco innej odsłonie. Przygotowywane z pają posiłki, z całą pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym koneserom kulinarnym. Jest jeszcze restauracja Miodowa, zlokalizowana przy ulicy Miodowej. Atutem tego miejsca, jest nie tylko wyśmienita kuchnia, tworzona z pasją i zaangażowaniem, ale też rewelacyjna obsługa, która może uraczyć nas historią związaną z kamienicą, w której się znaleźliśmy. Idealne połączenie na letni wieczór.

Dodaj komentarz