Gorczański Park Narodowy w Nowym Targu

Gorczański Park Narodowy jest jedną z największych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Nowego Targu. Oczywiście zobaczyć można na miejscu wiele ciekawych okazów przyrody, które oznaczają dla turystów niesamowitą przygodę przyrodniczą. Nowy Targ i tutejsze miejsca noclegowe [szczegóły: noclegi Nowy Targ] polecane są wszystkim osobom, które cenią sobie środowisko i żyją w zgodzie z naturą.

Park powstał po to, aby chronić znajdujące się tam Bory Karpackie, a także roślinność alpejską, z czego wywiązuje się naprawdę doskonale. W lasach należących do tego parku swoje schronienie znajdują sarny, rysie, jelenie, dziki oraz wilki. Widać wyraźnie, że ta baza noclegowa kryje w sobie wiele atrakcji, dlatego też warto się tam udać na wycieczkę z całą rodziną, a nikt nie powinien tego pożałować. Obszar Gorczańskiego Parku Narodowego jest bardzo duży i na jego kompletne zwiedzanie trzeba sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni. Warto udać się tam z przewodnikiem, który oprowadzi zainteresowanych po najciekawszych odcinkach tego parku i wszystko im dokładnie wyjaśni. Swoje schronienie w parku ma też salamandra plamista, która jest bardzo charakterystyczna dla tego regionu i warto zapoznać się z jej dokładną historią. Znaleźć można tam też ślady niedźwiedzia brunatnego, a na trasie znajdują się liczne tablice informacyjne, które poszerzają wiedzę turystów na temat danych okazów przyrody, warto im poświęcić dłuższą chwilę i trochę się wyedukować podczas tej wycieczki krajoznawczej.

Noclegi w Nowym Targu zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych osób, dlatego warto w nie zainwestować pieniądze. Ochronie podlegają na terenie parku również różne gatunki ptaków, takie jak: głuszec, dzięcioł białogrzbietowy, puszczyk uralski oraz sóweczka. Istnieją tam też doskonałe warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na takie wizyty, gdyż ta baza noclegowa jest doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek i zwiedzanie ciekawych zakątków przyrodniczych.

Decydując się na wizytę w Nowym Targu, warto oczywiście udać się do Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie można dokładnie zbadać najciekawsze gatunki roślin oraz zwierząt z tego regionu. Wiele gatunków znajduje się tutaj pod ochroną, o czym opowie zainteresowanym doświadczony turysta, mający w tym zakresie szeroką wiedzę teoretyczną.

Dodaj komentarz