Jastarnia – pięknie położony kurort nadmorski

Co roku wiele osób decyduje się na wyjazd na urlop nad polskie morze. Nad Bałtykiem znajduje się wiele przepięknych miejsc, w których można spędzić bardzo udane wakacje letnie. Przepiękny Półwysep Helski należy do najwspanialszych zakątków kraju, z uwagi na korzystne położenie, rozległe plaże i niezwykłą, nadmorską przyrodę. Jastarnia to jeden z kurortów leżących w tym ciekawym rejonie nadbałtyckim, w którym znajduje się przyjemna baza noclegowa [Jastarnia➪Noclegi➪Meteor] i szereg atrakcji dla wczasowiczów.

Ta miejscowość wypoczynkowa leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego [Park➪Informacje➪Wikipedia], który swoim zasięgiem obejmuje zarówno część Zatoki Puckiej, jak i fragment wschodniego wybrzeża Bałtyku. Obszar chroniony wyznaczono, aby objąć nadzorem nadbrzeżne wydmy i lasy, majestatyczne klify i podmokłe obszary, na których uformowały się bogate ekosystemy ze sporą ilością gatunków cennej flory. W takich warunkach świetnie radzi sobie także ptactwo, które chętnie żeruje i rozmnaża się nad brzegiem Bałtyku. Wczasowicze, którzy przyjechali na urlop do Jastarni, chętnie skorzystają z pięknej, piaszczystej plaży, przy której funkcjonuje malowniczy pomost oraz wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych. Można tu zarówno opalać się na kocyku, jak i pływać na strzeżonym kąpielisku oraz aktywnie spędzać czas. Plażowicze przy okazji wypoczynku nad wodą odetchną także czystym morskim powietrzem, bogatym w sól i dobroczynny jod. Warto nawet pospacerować sobie wzdłuż plaży, aby nacieszyć się słońcem, piaskiem i wodą. Na turystów, którzy przyjeżdżają na Hel, czeka nie tylko wspaniała przyroda i atrakcyjne plaże, ale również kontakt z ciekawą kulturą i architekturą kaszubską, która szczyci się własnymi tradycjami, pielęgnowanymi od wieków w tym ciekawym regionie. Również miłośnicy historii i militarystyki znajdą tu dla siebie wiele ciekawostek, ponieważ w okolicy nie brak nieźle zachowanych fortów wybudowanych jeszcze przez Prusaków oraz umocnień z okresu II wojny światowej.

Turystom, którzy spędzają na Helu wakacyjne noclegi, Jastarnia z pewnością przypadnie do gustu. Ta niewielka miejscowość wczasowa szczyci się wspaniałą przyrodą, jasnymi rozległymi plażami i niezłą infrastrukturą sportową. W pobliżu kurortu wczasowicze znajdą także liczne zabytki związane z kulturą kaszubską i bogatą historią tego regionu nadbałtyckiego.

Dodaj komentarz