Podlaska perła: Wiżajny

Wakacje w pięknym drewnianym domku, w luksusowym hotelu, w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym czy nawet campingu lub na polu namiotowym. Podlasie to paleta możliwości, o jakiej nikomu się nie śniło. To właśnie tutaj można wreszcie doświadczyć zasłużonego relaksu i spokoju. Bogata baza noclegowa, oferty na każdą kieszeń, a w dodatku spełniające największe i najbardziej zindywidualizowane wymagania to tylko niektóre z zalet tego fantastycznego regionu na wschodnie Polski. Choć nie brakuje tutaj atrakcji na wysokim, niemal europejskim poziomie, Podlasie w dalszym ciągu nie zostało w pełni odkryte przez masową turystykę. Dzięki temu w dalszym ciągu można tu obserwować naturę w jej najbardziej czystej i pierwotnej postaci. Wielbiciele spokoju, ciszy i odpoczynku na łonie natury z pewnością będą zachwyceni tym specyficznym i jakże unikatowym regionem Polski.

Podlasie jest jednak na tyle duże, że nie sposób je zobaczyć podczas jednego tylko pobytu. Warto mieć tutaj swoja małą bazę wypadową, skąd można wyruszać na krótsze wycieczki krajoznawcze. Takim miejscem są Wiżajny [pod hasłem Wiżajny informacje]. Ta mała niepozorna z wyglądu miejscowość to bardzo malownicza wioska znajdująca się blisko litewskiej granicy, bardzo często określana polskim biegunem zimna. Nie warto się jednak przejmować takimi informacjami. Choć lata tu są raczej krótkie, to jednak bardzo upalne i intensywne. Ożywiona po długiej zimie przyroda rozkwita tak niesamowitymi kolorami tęczy, że trudno sobie wyobrazić piękniejsze miejsce o tej porze roku.

Dla smakoszy wszelkich regionalnych smakołyków z pewnością rewelacyjną nowiną jest Festiwal Sera, który co rokuj odbywa się w tej miejscowości. Lokalny ser uchodzi za prawdziwy przysmak wśród wielbicieli tego złotego nabiału i z pewnością nie ma sobie równych, gdyż to właśnie z jego powodu do wsi ściągają tłumy turystów z całego regionu i z pozostałych rejonów Polski. To dla nich wieś oferuje pokoje [pod hasłem Wiżajny noclegi i kwatery] przede wszystkim w gospodarstwach agroturystycznych, które prowadzone są przez przemiłych i zawsze chętnych do pomocy gospodarzy. Wiżajny to miejsce niezwykle urokliwe, nieco tajemnicze i pełne niespodzianek. Wielbiciele spokoju i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu znajdą tutaj z pewnością swoje Eldorado, nie martwiąc się przy okazji o zbytni drenaż urlopowej kieszeni.

Dodaj komentarz