Ryńskie atrakcje: Ołów przy Zamku Krzyżackim

Dzisiejszy tekst poświęcony będzie miejscu dość ciekawemu, ponieważ jego piękno jest dość niejednoznaczne. Powinniśmy patrzeć na nie bardziej jako przyrodnicy niż znawcy sztuki, dlatego że porozmawiamy dzisiaj o niedużym jeziorze położonym na Pojezierzu Mazurskim, czyli terenie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Sielskie lasy i jeszcze piękniejsze akweny — czy można chcieć coś jeszcze? Oczywiście dla osób, które preferują wspinaczkę wysokogórską wakacje nad jeziorem położonym na terenie typowo płaskim byłyby po prostu zmarnowanym czasem. Dla wszystkich innych jednak urlop tutaj będzie dobrze zaplanowaną inwestycją.

Oczywiście jezior tutaj nie brakuje, dlatego dzisiaj skupimy się jednak tylko na jednym, a do tego wcale niewyróżniającym się. Oczywiście tylko pozornie, ponieważ ma ono wiele do zaoferowania. Trzeba jednak spojrzeć głębiej, aby docenić jego piękno. Mówimy tutaj o jeziorze Ołów, nad którym góruje zamek krzyżacki, który datowany jest na czternasty wiek. Wielu z was zastanawia się już pewnie, co ciekawego jest w tym akwenie, że postanowiliśmy poświęcić mu osobny wpis. Czas już rozwikłać tę tajemnicę. Woda w tym jeziorze uznawana jest za jedną z najczystszych na terenie całego kraju. Warto wiedzieć, że jest to dość odosobniony przypadek, ponieważ jakość wód w naszym kraju jest naprawdę marna. Warto więc odwiedzić choć raz w życiu miejsce, które poszczycić się może wodą bez dodatku zabójczych środków chemicznych. Dzięki takiemu stanowi w wodach tego akwenu spotkać możemy wiele zwierząt wodnych, które nie występują już nigdzie indziej. Zalicza się do nich na przykład raki, które uznaje się za mierniki czystości wód. Dodatkowo Ołów jest miejscem idealnym dla wędkarzy, którzy mogą tutaj praktykować swoją pasję.

W takim wypadku, planując urlop tutaj, powinniśmy zadbać o odpowiednie kwatery. Najlepszym rozwiązaniem będą noclegi w miejscowości Ryn, o rozbudowanej bazie noclegowej, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Reasumując, jezioro Ołów, które położone jest na Pojezierzu Mazurskim zalicza się do najczystszych akwenów słodkowodnych na terenie całego kraju. Warto więc choć raz je odwiedzić, aby obcować z naturą w jej niezmienionej formie. Wędkarze również powinni być zadowoleni, ponieważ mogą tutaj znaleźć naprawdę ciekawe okazy ryb.

Dodaj komentarz