Szczeliniec Wielki – kierunek z Lądka-Zdroju

Z Nowego Targu przenosimy się do kolejnej górskiej miejscowości. Lądek-Zdrój znajduje się na liście najpiękniejszych miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Jego bogata i często dramatyczna historia skupia w sobie, jak w soczewce dzieje całego regionu. Jest to także obecnie jedna z najprężniej rozwijających się miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Przywracaniu dawnego blasku tego niegdyś popularnego kurortu towarzyszy wyraźny wzrost zainteresowania turystów nie tylko Dolnym Śląskiem ale także całą Polską.

Szczeliniec Wielki

Baza noclegowa Lądka Zdrój, jego położenie oraz możliwość korzystania z łatwo dostępnych środków lokomocji sprawia, że ta uzdrowiskowa miejscowość ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko bogate w minerały wody źródlane. Można znaleźć tu noclegi [więcej: https://meteor-turystyka.pl] zarówno w pięknych ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach czy prywatnych kwaterach. Jest to zatem doskonałe miejsce na punkt wypadowy do takich atrakcji Kotliny Kłodzkiej, jak choćby Szczeliniec Wielki.
Szczyt ten należy do wyjątkowo zjawiskowych. Pozwala on bowiem na zobaczenie przepięknej panoramy, a co ważne, zdobycie tego szczytu może odbywać się w bardzo komfortowych warunkach. Wierzchołek tej góry znajduje się na wysokości 919 m.n.p.m. Jednak wejście na sam szczyt nie jest wyczynem, który mógłby przekraczać możliwości przeciętnego turysty. Wynika to faktu, że na sam wierzchołek wiodą schody, których liczba wyraźnie przekracza 600. Już sama wspinaczka, choć pewnie to niezbyt trafne określenie, jest okazją do tego by podziwiać fantazyjne formy, jakimi pokryte są zbocza Szczelińca. Jest to bowiem szczególne miejsce, gdzie można zobaczyć skalne labirynty a także miejsce, gdzie nawet w środku lipca będzie śnieg. Największym atutem jest jednak to, iż dzięki swojej budowie stanowił idealne miejsce na to, by stać się tarasem widokowym. Dodatkowo, dzięki zainstalowaniu specjalnych ochron, oraz dodatkowych sztucznych tarasów, podziwianie panoramy rozciągającej się aż po Śnieżkę jest nie tylko przyjemne ale przede wszystkim komfortowe i bezpieczne.

7 przemyśleń nt. „Szczeliniec Wielki – kierunek z Lądka-Zdroju”

  1. Dla mnie szczyt w Szczelińcu jest w sam raz, nie zmęczę się zbyt bardzo a bardzo lubię chodzić po górach, tylko takich niższych bo ma problemy zdrowotne z kolanami i muszę uważać na wysiłek.

  2. Jak na tak małe miasteczko jak Lądek Zdrój noclegi są na poziomie zadowalającym. Atrakcji nie mało, niestety zabrakło nam czasu na wszystkie.

  3. Laura, a może polecisz mi jakiś dobry nocleg w tej miejscowości lub jej okolicy?

  4. @Edytka32 ja też lubię z tego względu wyjeżdżać na nocleg do Szczelińca, takie wysokości są w sam raz dla mnie

  5. @Hersta w miejscowości jest sporo przytulnych pensjonatów i wydaje mi się, że nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji, bo raczej rzeszy turystów tam nie ma.

  6. Lądek Zdrój to ciekawa i wspaniale położona miejscowość, wygodna baza dla wycieczek w góry

  7. Laura fantastyczny blog, oby tak dalej, bo idzie Ci świetnie, ja jestem stałym czytelnikiem

Dodaj komentarz