Z Lichenia na rowerowy szlak

Licheń Stary jest słusznie kojarzony ze wspaniałym sanktuarium, uznawanym za jedną z głównych duchowych stolic Polski. Pielgrzymi przybywają tutaj z całego świata, by oddawać cześć cudownemu wizerunkowi Matki Bożej, wyprosić potrzebne łaski lub podziękować za opiekę Maryi. Odwiedzając wieś w celach religijnych, warto poznać także inne interesujące miejsca w okolicy.

Decydując się na kilkudniowy pobyt w Licheniu Starym (https://pl.wikipedia.org/wiki/Licheń_Stary) można zaplanować krajoznawczą wycieczkę rowerową. Region, w którym położona jest miejscowość, odpowiada doskonale potrzebom amatorów spędzania czasu na dwóch kółkach. Korzystna amplituda wysokościowa terenu i duża liczba utwardzonych tras sprawiają, że miejsce jest prawdziwym rajem dla rowerzystów. Niezaprzeczalnym atutem jest rozbudowana sieć oznakowanych szlaków, która pozwala na wygodną orientację w otoczeniu. Kierując się odpowiednimi znakami można wyruszyć na niezapomnianą wyprawę przez najpiękniejsze zakątki tej urokliwej okolicy, a duża liczba przygotowanych propozycji tras pozwala na systematyczne poznawanie regionu. Zaawansowani kolarze z pewnością docenią czterdziestokilometrową pętlę, której punktem początkowym i końcowym jest Licheń Stary. Szlak został oznaczony kolorem niebieskim, wiedzie on przez miejscowości o stosunkowo małym natężeniu ruchu. Z trasy rozpościerają się ładne widoki na okolicę, a trzygodzinna przejażdżka pozwoli na odprężenie się i doświadczenie kontaktu z naturą. Preferujący krótsze wypady mogą zdecydować się na szlak zielony. Ma on swój początek w pobliskim Ślesinie i stanowi ciekawą alternatywę dla długich wycieczek. Trasa ma charakter rekreacyjny, a kilkunastometrowy odcinek jest stosunkowo prosty do pokonania. Walorem takiego wariantu jest przebieg szlaku – prowadzi on wokół atrakcyjnego dla turystów jeziora Ślesińskiego. Przy ujściu Kanału Zrzutowego rozwinęła się tradycja sportów sezonowych, dlatego nad akwen przybywają co roku amatorzy takich dyscyplin, jak wakeboarding oraz narciarstwo wodne. Znacznym udogodnieniem dla miłośników rowerowych wypraw jest możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu w lokalnym Domu Pielgrzyma.

Goszczący w miejscowości nie mogą też narzekać na brak bazy noclegowej. Ciekawą opcją może być skorzystanie z ofert gospodarstw agroturystycznych wynajmujących pokoje o dobrym standardzie w bardzo konkurencyjnych cenach (). Znaleźć tu można również liczne hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz