Zamek w Węgorzewie

Planując wakacje często mamy niemały problem z wybraniem miejsca wypoczynku. Do najczęściej wybieranych lokacji należą góry albo morze. Niestety w sezonie ciężko zaznać tam choć odrobiny spokoju, który konieczny jest do zregenerowania sił. Dla osób, które nie lubią spędzać wolnego czasu, będąc otoczonym przez chmarę turystów, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich [wejdź na: wikipedia.org], gdzie w otoczeniu natury uda się naładować baterie na kolejny rok ciężkiej pracy.

Spędzenie wolnego czasu w Węgorzewie może być dobrym pomysłem. Położone jest ono na Pojezierzu Mazurskim w otoczeniu wielkich borów oraz jezior. Możemy tam korzystać z uroków upałów, czyli opalać się bądź pluskać w czystej wodzie. Oczywiście nie każdy lubi się wylegiwać na plaży. Właśnie dla takich osób idealnym sposobem na spędzenie urlopu będzie zwiedzanie okolicznych zabytków, których na pewno nie zabraknie. Najciekawszym z nich jest niewątpliwie Zamek w Węgorzewie, który liczy sobie ponad sześćset lat. Budowla datowana jest na rok 1398. Pierwotnie był on zamkiem Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli zakonu krzyżackiego (rzadziej nazywany zakonem niemieckim). Powstał on w miejscu zniszczonego grodu obronnego, również należącego do wyżej wspomnianego zakonu. Pierwotnie zbudowany został na wyspie na planie pięciokąta. Później doszło do jego przebudowy związanej z wojną pomiędzy Polską a zakonem krzyżackim. W siedemnastym wieku zamek został zniszczony przez Tatarów i odbudowany w stylu barokowym. Przez to stracił swój militarny charakter. Niestety w 1835 roku zamek spłonął. Zniszczenia były na tyle poważne, że stwierdzono konieczność jego całościowej odbudowy. Stracił on wtedy całkowicie swój dawny wygląd. Kolejny raz zamek spłonął w czasie drugiej wojny światowej za sprawą Armii Czerwonej.

Na szczęście planując wyjazd w tę okolicę, nie musimy martwić się noclegiem, ponieważ Węgorzewo posiada solidną bazę noclegową [wejdź na: meteor-turystyka.pl], która w żadnym stopniu nie odbiega od standardów światowych. Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, na pewno znajdzie tu miejsce, które sprosta jego wymaganiom.

Dodaj komentarz